{:mk}ФОТО: на Ту-204 “Aviastar-TU” доби нова livery

{:mk}

Во Москва е Vnukovo аеродром, 12 октомври беше виден на Ту-204 товар авиокомпанија “Aviastar-TU” во новиот livery. Авион со регистарски број РА-64032 замени традиционалните за руската превозникот е светло сива со портокал трим livery во сина и бела боја. Во прилог, на трупот на авионот се појавува Cainiao.

Cainiao Smart Логистичка Мрежа е Кинески логистичка компанија, која беше формирана од страна на најголемата светска онлајн платформа за тргување Alibaba. Според информациите на официјалниот сајт на превозникот во 2018, “Aviastar-TU” започна редовни летови од Кинескиот град Hangzhou да Рига во интерес на друштвото на Време, член на Cainiao.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *