{:mk}На авиокомпанијата “Atran” ја доби втората Боинг 737-800BCF

{:mk}

Руската товар авиокомпанија “Atran” (влегува во група на компании “Волга-Dnepr”) го прошири својот возен парк со втор авион, а Боинг 737-800BCF. Авион со регистарски број VQ-BFT пристигна во Москва Domodedovo аеродром во почетокот на октомври.

Авион е последниот од две Боинг 737-800BCF дека превозникот има преземено во оперативниот лизинг во GECAS. Порано, пред конверзија во транспорт верзија, овој Одбор со регистарски број YL-PSC експлоатирани банкротира во 2018, летонија авиокомпанија Primera Воздух Нордиските.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *